Ostrzeżenia pogodowe

Tragiczny pożar domu jednorodzinnego w Przyłęku. Nie żyją dwie osoby

więcej »
Autor: Anita Pilarz

A88I7656      12 grudnia 2017r około godziny 19 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Zawierciu wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Przyłęk (gm. Szczekociny).

Karambol na DK 1 w Lubojence. 6 osób poszkodowanych

więcej »
Autor: Karol Zawadzki

003       29 września 2017 roku o godzinie 12:08 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie otrzymało zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 1 w miejscowości Lubojenka. Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG CS PSP, JRG 2, JRG 3 oraz Kierującego Działaniem Ratowniczym.

Strażacy zabezpieczali przeciekający dach na szkole w Małusach Wielkich

więcej »
Autor: Karol Zawadzki

013       17 września 2017 roku o godzinie 20:08 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie wpłynęło zgłoszenie o przeciekającym dachu zlokalizowanym na budynku Zespołu  Szkolno-Przedszkolnego w Małusach Wielkich. Na miejsce zadysponowano Oficera Operacyjnego Miasta oraz zaalarmowano OSP Małusy Małe, OSP Małusy Wielkie i OSP Mstów. 

Wypadek na DK 1 w Grabowej. 2 osoby nie żyją, a 7 hospitalizowanych

więcej »
Autor: Karol Zawadzki

006       2 września 2017 roku około godziny 20:20 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym dwóch samochodów na DK 1 w miejscowości Grabowa. Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG 2 wraz z Kierującym Działaniem Ratowniczym, JRG 3 oraz OSP Mykanów. 

Nie żyje 35-latek przygnieciony wtryskarką

więcej »
Autor: Karol Zawadzki

004       26 sierpnia 2017 roku około godziny 17:00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie odebrał zgłoszenie o przygniecionej przez maszynę osobie na jednej z posesji przy ulicy Strzeleckiej. Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG CS PSP oraz JRG 2.

Nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Stary Cykarzew!

więcej »
Autor: Karol Zawadzki

004        23 sierpnia 2017 roku do Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Cykarzewie dotarł nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Volvo. 

Poszukiwania obywatela Ukrainy. Strażacy przeszukiwali akwen przy Lakowej

więcej »
Autor: Karol Zawadzki

004       22 sierpnia 2017 roku w godzinach popołudniowych dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie odebrał zgłoszenie o prawdopodobnym utonięciu mężczyzny na naturalnym zbiorniku wodnym zlokalizowanym przy ulicy Lakowej.

Zderzenie dwóch samochodów na skrzyżowaniu Piastów i Prusa w Blachowni

więcej »
Autor: Karol Zawadzki

002       15 sierpnia 2017 roku około godziny 18:10 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie odebrał zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów na skrzyżowaniu ulic Piastów i Prusa w Blachowni. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG 2 oraz zaalarmowano OSP Blachownia i OSP Cisie.

Poranna nawałnica zerwała dachy i połamała drzewa

więcej »
Autor: Karol Zawadzki

008       10 sierpnia 2017 roku we wczesnych godzinach porannych przez m.in. powiat kłobucki przeszła gwałtowna burza. Uszkodzone zostały dachy budynków, połamane i powalone drzewa.

Kolejne pożary lasów i ściernisk w gminie Kłomnice. Spłonęło ponad 28 hektarów

więcej »
Autor: Karol Zawadzki

004      8 sierpnia 2017 roku doszło do wielu pożarów ściernisk oraz poszyć leśnych. Strażacy gasili m.in. pożary lasów w Skrzydlowie i Garnku oraz ścierniska w Zdrowej.

Kolizja na skrzyżowaniu ulic Okulickiego i Nowobialskiej

więcej »
Autor: Karol Zawadzki

003      6 sierpnia 2017 roku około godziny 18:00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie odebrał zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów na skrzyżowaniu ulic Okulickiego i Nowobialskiej. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG 2.