Ostrzeżenia pogodowe

Duży pożar marketu w Radomsku

więcej »
Autor: Rafał Cieślak

IMG_7636      We wtorek, 15 maja, w południe w Radomsku przy ul. Jagielońskiej wybuchł pożar marketu spożywczego. Na miejsce zadysponowano 12 zastępów straży pożarnej.

Pożar składowiska opon oraz pianek przy ulicy Ikara

więcej »
Autor: Karol Zawadzki

001       14 maja 2018 roku około godziny 12:40 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie odebrał zgłoszenie o silnym zadymieniu z okolic lasu przy DK 43 w Częstochowie. Na miejsce zadysponowany został zastęp z JRG 2. 

Groźny wypadek na al. Jana Pawła II. Troje rowerzystów trafiło do szpitala

więcej »
Autor: Leszek Foss

Image6      W niedzielę, po godzinie 19, doszło do groźnego wypadku na skrzyżowaniu aleii Jana Pawła II z aleją Armii Krajowej. W zdarzeniu brały udział trzy samochody oraz trzech rowerzystów.

W Blachowni samochód osobowy wjechał pod pociąg

więcej »
Autor: Leszek Foss

A88I0577      Do zdarzenia doszło w piątek 11-go maja tuż przed godziną szóstą rano na przejeździe kolejowym w Blachowni przy ul. Konopnickiej. Na miejsce zadysponowano zastępy OSP i PSP.

Zestaw zaklinował się pod wiaduktem kolejowym na ulicy Kolorowej

więcej »
Autor: Karol Zawadzki

20180510_112402     10 maja 2018 roku kilka minut po godzinie 11 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie odebrał zgłoszenie o cysternie, która wjechała w wiadukt kolejowy na ulicy Przejazdowej. Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG CS PSP, JRG 2, w tym Kierującego Działaniem Ratowniczym oraz zaalarmowano OSP Gnaszyn.

Groźny wypadek paralotniarza w Kościelcu

więcej »
Autor: Leszek Foss

A88I0206      W piątek wieczorem w Kościelcu doszło do groźnego wypadku z udziałem paralotni z silnikiem motorowym. Całe zdarzenie miało miejsce na oczach druhów z OSP, którzy w pobliżu gasili palące się trawy.

Zawada: Auto wpadło do rzeki Warta. Nie żyje dwóch mężczyzn

więcej »
Autor: Karol Zawadzki

003     22 kwietnia 2018 roku około godziny 9:20 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie odebrał zgłoszenie o samochodzie osobowym znajdującym się w korycie rzeki Warta w miejscowości Zawada gm. Kłomnice. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano zastępy z JRG 1, JRG 2, JRG 3, w tym Oficera Operacyjnego Miasta oraz zaalarmowano OSP Kłomnice i OSP Zawada.

Tragiczny wypadek w Olsztynie. Nie żyje motocyklista

więcej »
Autor: Karol Zawadzki

20180414_195825       14 kwietnia 2018 roku około godziny 17:30 w miejscowości Olsztyn przy ulicy Kuhna doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W zderzeniu motocykla z samochodem osobowym zginął motocyklista.

Mężczyzna zginął przygniecieony przez naczepę

więcej »
Autor: Leszek Foss

g2      Do zadarzenia doszło w miejscowości Garnek (gm. Kłomnice) w piątek po godzinie 9 rano. Na miejsce zostały zadysponowane zastępy PSP i OSP.

Trzy śmiertelne wypadki z udziałem jednośladów w ciągu dwóch dni

więcej »
Autor: Leszek Foss

20180407_133749     W ciągu ostatnich dwóch dni na drogach powatu częstochowskiego i kłobuckiego doszło do trzech śmiertelnych wypadków. We wszystkich przypadkach poszkodowani poruszali się na jednośladach: rowery i motocykl.