Ostrzeżenia pogodowe

Tragiczny pożar domu jednorodzinnego w Przyłęku. Nie żyją dwie osoby

więcej »
Autor: Anita Pilarz

A88I7656      12 grudnia 2017r około godziny 19 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Zawierciu wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Przyłęk (gm. Szczekociny).

Tragiczny wypadek na DK 11 w Glinicy. Nie żyją 2 osoby, 5 rannych

więcej »
Autor: Karol Zawadzki

001       26 października 2017 roku kilkanaście minut przed godziną 7:00 na Drodze Krajowej nr 11 w miejscowości Glinica (pow. lubliniecki) doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. 

Zdrowy i bezpieczny Ekonomik

więcej »
Autor: Anita Pilarz

IMG_3633     Dnia 24 października 2017r. na terenie Zespołu Szkół Ekonomicznych przy ul. Augustyna w Częstochowie miało miejsce dość nietypowe przedsięwzięcie. W ramach projektu „ Zdrowy i bezpieczny Ekonomik’’ młodzież tej szkoły miała okazję uczestniczyć w wielu prelekcjach oraz pokazach na temat bezpieczeństwa oraz zdrowia.

Karambol i pożar na DK 1 w Mykanowie. Nie żyją 2 osoby, 4 ranne

więcej »
Autor: Karol Zawadzki

002      25 października 2017 roku o godzinie 00:17 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie wpłynęła informacja o wypadku drogowym i pożarze na Drodze Krajowej nr 1 na wysokości Mykanowa. Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG 2, JRG 3, Oficera Operacyjnego Miasta oraz zaalarmowano OSP Kościelec i OSP Mykanów.

Wypadek dwóch ciężarówek na granicy województw

więcej »
Autor: Anita Pilarz

 IMG_3783 24 października 2017r. około godziny 18:50 na Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego w Częstochowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów ciężarowych na DK1 - 446 km w stronę Warszawy.

Uszkodzony gazociąg podczas prac remontowych na ulicy Gościnnej

więcej »
Autor: Karol Zawadzki

008       10 października 2017 roku o godzinie 12:19 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie wpłynęła informacja z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o wycieku gazu z uszkodzonego rurociągu na ulicy Gościnnej. Na miejsce zadysponowano zastępy z Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z JRG 2, Kierującego Działaniem Ratowniczym oraz zaalamowano okoliczne OSP. 

Pożar mieszkania na ulicy Stary Rynek. Jedna osoba poszkodowana

więcej »
Autor: Kamil Leszewicz

Image2      7 października 2017 roku około 16:40 na ulicy Stary Rynek doszło do pożaru w jednym z mieszkań kamienicy.

Tragiczny wypadek w Zrębicach. Nie żyją dwie osoby.

więcej »
Autor: Leszek Foss

Image8      W niedzielęw nocy doszło do tragicznego w skutkach wypadku w miejscowości Zrębice. Kierująca Seatem 19-latka nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się czołowo z Hondą Civic.

Kolejny karambol na DK 1. Zderzyło się 5 ciężarówek i 1 osobówka

więcej »
Autor: Karol Zawadzki

004       6 października 2017 roku około godziny 14:00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie odebrał zgłoszenie o karambolu pięciu samochodów ciężarowych i jednego osobowego na Alei Wojska Polskiego w Częstochowie na nitce w kierunku Warszawy. 

Orkan Ksawery przyczyną wielu interwencji strażaków na terenie powiatu

więcej »
Autor: Kinga Kępa

A88I6602      Od czwartku, 5.10.2017 r., strażacy z powiatu częstochowskiego zmagają się ze szkodami jakie wyrządził orkan Ksawery, który nadciągnął nad Polskę z zachodniej części Europy. Silne deszcze oraz wiatry osiągające prędkość nawet 100 km/h spowodowały ogromne straty. 

Młody mężczyzna popełnił samobójstwo w pobliżu częstochowskiej szkoły

więcej »
Autor: Kinga Kępa

S1      W dniu 3 października 2017 r. w godzinach dopołudniowych dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie odebrał zgłoszenie o wisielcu znajdującym się na drzewie na terenie Szkoły Podstawowej nr 31 przy ulicy Polskiego Czerownego Krzyża w Częstochowie.