Ostrzeżenia pogodowe

Pożar budynku mieszkalnego w Wierzchowisku

więcej »
Autor: Leszek Foss

A88I9344     W piątek po godzinie 15-stej straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Wierzchowisko na ul. Szkolnej. Na miejsce zadysponowano zastępy PSP i OSP.

Pożar kamienicy przy ulicy Równoległej. Spanikowana kobieta wyskoczyła z okna

więcej »
Autor: Kinga Kępa

IMG_20180207_192322_HHT      7 lutego, kilka minut po godzinie 19 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku wielorodzinnym przy ulicy Równoległej.

Defibrylator dla OSP KSRG Częstochowa-Błeszno

więcej »
Autor: Kamil Leszewicz

A      W imieniu Zarządu oraz druhów Ochotniczej Straży Pożarnej Częstochowa - Błeszno zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe jednostki celem zakupu defibrylatora oraz defibrylatora szkoleniowego.

Pożar domu w Piaskach k. Koniecpola. Nie żyje 75-letnia kobieta

więcej »
Autor: Leszek Foss

72ca943134e67f7f77189054a68c95fc      W piątek tuż po godzinie 20-stej w miejscowości Piaski gm. Koniecpol doszło do tragicznego w skutkach pożaru domu jednorodzinnego.

Potrącenie przy estakadzie. Nie żyje kobieta

więcej »
Autor: Karol Zawadzki

002      W piątek, 2 lutego 2018 roku kilka minut po godzinie 12:00 przy estakadzie doszło do potrącenia pieszej na pasach przez samochód ciężarowy marki DAF. 

Przekazanie i poświęcenie nowego samochodu i przyczepy dla OSP Błeszno

więcej »
Autor: Leszek Foss

998      27 stycznia 2018 w Ochotniczej Straży Pożarnej Częstochowa – Błeszno odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2017. Podczas zebrania jednym z punktów było przekazanie i poświęcenie nowego lekkiego samochodu ratowniczo–gaśniczego Ford Transit wraz z przyczepą oraz poświęcenie pomnika z wizerunkiem św. Floriana ufundowanego przez jednego ze sponsorów.

Pożar domu jednorodzinnego w Kruszynie. Jedna osoba zabrana do szpitala

więcej »
Autor: Rafał Cieślak

IMG_6217      Przed godziną siedemnastą w sobotę 27 stycznia wybuchł pożar przy ul. Kmicica w Kruszynie. Spaleniu uległo poddasze i dach budynku jednorodzinnego. Jedna osoba została zabrana do szpitala.

Kabel oderwał się ze ściany "Domu Księcia". 18-latka zabrana do szpitala.

więcej »
Autor: Leszek Foss

A88I9230      24 stycznia około godziny 14:30 w Częstochowie przy al. Wolności, ze ściany "Domu Księcia" oderwał się kabel i uderzył przechodzącą obok kobietę.

Zderzenie czterech samochodów na skrzyżowaniu Focha i Śląskiej

więcej »
Autor: Leszek Foss

A88I9213      Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 9 rano. Na miejsce zostali zaalarmowani strażacy z jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 3 w Częstochowie.

Nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy w podziale JRG CS PSP

więcej »
Autor: Karol Zawadzki

004     9 stycznia 2018 roku do podziału bojowego Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie włączony został nowy, ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Volvo FMX 410.  Sam samochód dotarł do strażaków w grudniu ubiegłego roku. Od tego czasu ratownicy poznawali pojazd i jego możliwości.