Ostrzeżenia pogodowe

Dachowanie samochodu w okolicach miejscowości Zawada/Lipicze

więcej »

a1 _a1 _IMG_1982      Około godziny 15.30 PSK dostało zgłoszenie o dachowaniu samochodu na drodze między miejscowościami Kłomnice i Zawadą (miejscowość zdarzenia prawdopodobnie Lipicze, lub jego okolice). Na miejsce wyruszyły zastępy z JRG 3 oraz OSP Kłomnice i Zawada

Kolizja drogowa w miejscowości Kokawa [FOTO/VIDEO]

więcej »

a1 _IMG_1828     W dniu 04.02.2013 w miejscowości Kokawa miała miejsce kolizja drogowa. Na miejsce wyruszyły jednostki z JRG 2 oraz OSP Mykanów.

Wypadek samochodowy na ul. Jagiellońskiej

więcej »
Autor: Tomasz Matuszczyk

 1    03.02.2013 roku, około godziny 19:30 w Częstochowie na ul. Jagiellońskiej doszło do wypadku samochodowego. Kierujący pojazdem marki BMW prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu pojazdem marki KIA, co spowodowało zderzenie obu pojazdów. Na miejsce skierowano GBA i SLRt z JRG 1 oraz GBA z JRG CS PSP, 3 karetki pogotowia i policję (WRD).

Zagrożenie ekologiczne w miejscowości Huta Stara B

więcej »
Autor: Leszek Foss

huta_03      W miejscowości Huta Stara B doszło do wycieku substancji ropopochodnej, zanieczyszczona woda przedostała się do studzienek kanalizacyjnych. Zadysponowano jednostki: OSP Wrzosowa, OSP Huta Stara, JRG 1 w składzie: 351[S]40, 351[S]60; JRG-2 w składzie: 352[S]22, 352[S]43, 352[S]60.

Wypadek drogowy Aleja Jana Pawła II

więcej »
Autor: Leszek Foss

01      W dniu wczorajszym w godzinach wieczornych doszło do wypadku na skrzyżowaniu ulicy Popiełuszki z Aleją Jana Pawła II.

Powalone drzewo w miejscowości Bartkowice

więcej »

czwa1      Około godziny 16:20 OSP Kłomnice zostało wezwane do powalonego drzewa na drodze w miejscowości Bartkowice.

Ćwiczenia w hucie szkła na ul. Warszawskiej [WIDEO]

więcej »
Autor: Tomasz Matuszczyk

     W dniach 28, 29 i 30 stycznia na terenie huty szkła Stolzle przy ul. Warszaskiej odbywały się ćwiczenia Straży Pożarnej. W samo południe, punkt godzina 12:00 w Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych w Częstochowie rozlegał się alarm: pożar magazynu w hucie szkła, ulica Warszawska 437. Każdego dnia w ćwiczeniach brało udział 5 zastępów PSP: GBA z JRG 1, GBA z JRG 2, GBA i GCBA z JRG 3 oraz GCBA z JRG CS PSP.  

Zapraszamy!

więcej »
Autor: Leszek Foss

   pfb   Witamy wszystkich na stronie czestochowa998.pl!

 

     Postaramy się tutaj przbyliżyć wam straż pożarną w powiecie częstochowskim. Jednostki PSP i OSP.

 

     Jak widzicie narazie możecie zobaczyć na stronie opisy jednostek ratowniczo-gaśniczych oraz komendy miejskiej. W najbliższym czasie będą się sukcesywnie pojawiać jednostki OSP. Najpierw te, które są włączone do KSRG później pozostałe.

 

     W dziale "Aktualności" będziemy na bieżąco informowali was o interwencjach, wypadkach, pożarach zmianach w jednostkach.

 

     Liczymy na Waszą wyrozumiałość na początku działania strony, zapraszamy do odwiedzin!