Ostrzeżenia pogodowe

Tragiczny wypadek w Zrębicach. Nie żyją dwie osoby.

więcej »
Autor: Leszek Foss

Image8      W niedzielęw nocy doszło do tragicznego w skutkach wypadku w miejscowości Zrębice. Kierująca Seatem 19-latka nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się czołowo z Hondą Civic.

Ulatniający się gaz w budynku wielorodzinnym przy ulicy Spółdzielczości

więcej »
Autor: Karol Zawadzki

IMG_0532      22 lipca 2015 roku około godziny 16:20 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendy Miejskiej PSP w Częstochowie odebrał zgłoszenie o ulatniającym się gazie w budynku wielorodzinnym przy ul. Spółdzielczości. Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG CS PSP, JRG 2 oraz służby pomocnicze.

Alarm z monitoringu w M1

więcej »
Autor: Kamil Leszewicz

2a      22 lipca 2015 roku kwadrans przed godziną 15 straż pożarna została zadysponowana do centrum handlowego M1.

Zderzenie Pendolino z samochodem osobowym

więcej »
Autor: Anita Pilarz

5      Dnia 22 lipca 2015 r. około godziny 8:30 na Stanowisko Kierowania Komendy Miejskiej PSP wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu pociągu z samochodem osobowym na przejeździe niestrzeżonym w miejscowości Blachownia przy ul. Częstochowskiej.

90-lecie OSP Częstochowa-Brzeziny Wielkie

więcej »
Autor: Kamil Leszewicz

19a      19 lipca 2015 roku to uroczysty dzień dla okolicznych mieszkańców, a przede wszystkim strażaków należących do jednostki OSP Częstochowa-Brzeziny Wielkie.

Drzewo przewróciło się na samochody zaparkowane przy ul. Lelewela

więcej »
Autor: Leszek Foss

lelewela_01      W sobotę 18 lipca na ul. Lelewela na skutech silnych podmuchów wiatru drzewo przewóciło się na zaparkowane samochody. Na miejsce zostali wezwani strażacy z jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 3 w Częstochowie.

Nocny pożar samochodu w Blachowni

więcej »
Autor: Anita Pilarz

    foto21  Dnia 19 lipca 2015 r. po północy na Stanowisko Kierowania Komendy Miejskiej PSP w Częstochowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w Blachowni na skrzyżowaniu ulicy Miodowej i Cmentarnej.

Interwencja służb mundurowych w Domu Księcia

więcej »
Autor: Kamil Leszewicz

6      18 lipca 2015 roku o godzinie 19 zastęp z JRG 2 został zadysponowany na aleję Wolności do "Domu Księcia".

Zadymienie w bloku przy ulicy Kubowicza w Blachowni

więcej »
Autor: Karol Zawadzki

IMG_0367      17 lipca 2015 roku około godziny 20:50 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendy Miejskiej PSP w Częstochowie odebrał zgłoszenie o zadymienie w bloku przy ul. Kubowicza w Blachowni. Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG CS PSP, JRG 2 oraz zaalarmowano OSP Blachownia. 

Dwie osoby wyłowione ze zbiorników wodnych

więcej »
Autor: Karol Zawadzki

DSC08808      W ciągu dwóch dni strażacy byli dysponowani do dwóch utonięć na terenie zbiorników wodnych w Wanatach i Zawadzie (gm. Mstów). W działaniach brały udział jednostki PSP, OSP oraz Specjalna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG Bytomiu. 

Potrącenie pieszego przez tramwaj na PCK

więcej »
Autor: Kamil Leszewicz

6       16 lipca 2015 roku kwadrans przed godziną 21 straż pożarna została zadysponowana do potrącenia pieszego przez tramwaj przy ulicy PCK.