Ostrzeżenia pogodowe

2015-10-12

Wypadek trzech samochodów na ulicy Konwaliowej. Jedna osoba została poszkodowana.

Autor: Karol Zawadzki

     11 października 2015 roku około godziny 12:30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendy Miejskiej PSP w Częstochowie odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym na ul. Konwaliowej. Na miejsce przedysponowano zastęp z JRG CS PSP, który udawał się do pożaru garażu na ul. Niedużej oraz zadysponowano zastęp z JRG 2 i zaalarmowano OSP Kawodrza Górna. 

     Po dojeździe na miejsce strażacy przystąpili do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalfikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy Skody, który skarżył się na ból głowy. Równolegle zneutralizowano płyny eksploatacyjne pojazdów, które wyciekły na drogę oraz odłączono akumulatory. Po dojeździe Zespołu Ratownictwa Medycznego przekazano ratownikom poszkodowanego mężczyznę i zabrano go do szpitala na przebadanie. Łącznie w samochodach podróżowało siedem osób, w tym trójka dzieci. Działania zostały zakończone po ponad dwóch godzinach. 

     Do zdarzenia doszło w wyniku wymuszenia pierwszeństwa przez kierującego Skodą na Oplu. Kierujący Vectrą próbując uniknąć zderzenia skręcił gwałtownie w lewo i uderzył w stojącego na poboczu Renault Megan, a następnie odbijając w Skodę, którą obróciło o 90°.  

 

Siły i Środki:

250[S]21 GBA 2,6/37 Renault Midlum 300 DXi - JRG CS PSP

352[S]43 SRt Iveco EuroCargo FF-135E - JRG 2

357[S]10 GBA 2,5/16 Star 266 - OSP Kawodrza Górna

Pogotowie Ratunkowe

Policja

Galeria