Ostrzeżenia pogodowe

2018-04-07

Trzy śmiertelne wypadki z udziałem jednośladów w ciągu dwóch dni

Autor: Leszek Foss

     W ciągu ostatnich dwóch dni na drogach powatu częstochowskiego i kłobuckiego doszło do trzech śmiertelnych wypadków. We wszystkich przypadkach poszkodowani poruszali się na jednośladach: rowery i motocykl.

     Do pierwszego ze zdarzeń doszło we Wręczycy Wielkiej w piątek o godzinie 6 rano. Rowerzysta został potrącony przez samochód osobowy. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanemu, który niestety mimo reanimacji zmarł. Jednostki z JRG Kłobuck zostały ponownie wezwane po godzinie 7 rano do otwarcia mieszkania w miejscowości Wręczyca Mała, w którym zabarykadował się sprawca wcześniejszego potrącenia. Po otawrciu został on przekazany policji. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym był trzeźwy.

     Do drugiego wypadku doszło w miejscowości Szarlejka, również w powiecie kłobuckim tuż po 14-stej w piątek. Kierujący rowerem 70-latek został potrącony przez osobowe Renault. Świadkowie zdarzenia do przybycia pogotowia ratunkowego prowadzili reanimacje. Niestety przybyły na miejsce lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon.

     Trzecie zdarzenie miało miejsce w Częstochowie na Al. Jana Pawła II. Kierujący motocyklem zderzył się z samochodem BMW. Na miejsce zadysponowano zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 3 w Częstochowie. Przybyli na miejsce strażacy przejęli reanmiację motocyklisty prowadzoną przez świadków zdarzenia i kontynuowali ją do czasu przybycia pogotowia ratunkowego. Niestety mimo 20 minutowej reanimacji poszkodowany zmarł.

    

Galeria