Ostrzeżenia pogodowe

2018-06-16

Targi IFRE-EXPO 2018 w Kielcach!

Autor: Karol Zawadzki

     W dniach 7-9 czerwca w Targach Kielce odbyły się II Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych KIELCE IFRE-EXPO 2018. Nasza redakcja miała okazję zagościć na nich w czwartek, skąd krótka fotorelacja.
     Zwiedzający mogli zaznajomić się z nowinkami w branży pożarniczej - nie zabrakło nowości w samochodach oraz sprzęcie. Jednym z przykładów może być zaprezentowane podwozie nowej Scanii serii P440 4x4, którą wystawiła firma WISS czy nowy Ford Ranger XLT z zabudową firmy Frank-Cars przystosowany dla ochrony przeciwpożarowej Lasów Państwowych. Zagościliśmy również na stoisku firmy Transmed - polskiego przedstawiciela firmy Federal Signal, gdzie zaprezentowano m.in. lampy LEGEND i VALOR oraz syrenę mechaniczną Q2B oraz jej elektroniczego odpowiednika, czyli e-Q2B. Pełna lista wystawców jest dostępna na stronie www targów.
      Podczas targów odbyły się także dynamiczne pokazy w wykonaniu zastępów JRG z Kielc oraz piłą dwutarczową Twin Saw firmy TECHMIKS, a także szkolenia w trenażerze pożarów wewnętrznych prowadzonych przez OLC Fire.

Galeria