Ostrzeżenia pogodowe

2020-06-08

Silne burze w powiecie częstochowskim. Zerwany dach przygniótł kobietę.

Autor: Leszek Foss

     W niedzielę 7 czerwca w godzinach wieczornych przez powiat częstochowski przeszły liczne burze z silnym wiatrem i gradem, które spowodowały wiele zniszczeń. Najbardziej ucierpiała miejscowość Zarębice w gminie Przyrów.

     Pierwsze zgłoszenia do stanowiska kierowania KM PSP w Częstochowie spłynęły ok. godziny 18-stej. Dotyczyły one gmin Przyrów i Dąbrowa Zielona (łącznie 12 interwencji). W miejscowości Zarębice zerwany dach z budynku gospodarczego spadł na kobietę. Po wydobyciu jej spod konstrukcji została ona przekazana zespołowi ratownictwa medycznego i przewieziona do szpitala. Mimo licznych obrażeń jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Pozostałe wezwania dotyczyły zerwanych pokryć dachowych oraz uszkodzonych i zalanych budynków. Łącznie 7 budynków zostało uszkodzonych. Na miejscu działały zastępy z JRG 4 w Koniecpolu, JRG CS PSP w Częstochowie oraz gmin Przyrów, Dąbrowa Zielona, Janów, Mstów i Kłomnice. Działania kontynuowane także w poniedziałek.

     Dodatkowo straż pożarna interweniowała w gminach Olsztyn, Mstów, Kłomnice, Mykanów, Rędziny i w Częstochowie. Strażacy wyjeżdżali do zalanych posesji i ulic, połamanych drzew, uszkodzonych dachów i zerwanych linii energetycznych.

    

Galeria