Ostrzeżenia pogodowe

2015-10-01

Pożar budynku przy Gruszowej. Jedna osoba ewakuowana


     Ostatniego dnia września 2015 roku częstochowscy ochotnicy z Dźbowa, Gnaszyna oraz Kiedrzyna zmagali się z pożar budynku przy ulicy Gruszowej.
     Tego dnia jednostki OSP uczestniczące w pożarze: Gnaszyn i Dźbów, zabezpieczały teren miasta na JRG 2 i JRG 3. O godzinie 11:09 zastępy zostały zadysponowane do pożaru budynku gospodarczego przy ulicy Gruszowej - również zaalarmowano OSP Kiedrzyn.
    Jako pierwsi na miejscu zjawili się ochotnicy z Gnaszyna - paliło się piętro oraz dach budynku. Sprawdzono teren, przystąpiono do rozwinięcia dwóch linii i przystąpili do gaszenia. Po dojeździe OSP Dźbów rozwinięto kolejne 2 linie gaśnicze z drugiej strony budynku. Strażacy musieli pracować w aparatach ochrony dróg oddechowych ze względu na silne zadymienie. Rozstawiono drabiny nasadkowe oraz D10W, a także użyto agregatu oddymiającego. Drewniany dach budynku zawalił się przez co został on rozebrany.
     Z budynku mieszkalnego znajdującego się bliżej ulicy ewakuowano mężczyznę, który został przebadany przez zespół ratownictwa medycznego - nie wymagał on hospitalizacji. Działania zakończono kwadrans po godzinie 13.

SiŚ:
357[S]04 GBA 2/24 Star 1142 - OSP Kiedrzyn
359[S]09 GCBA 2,7/25 Spartan GT-One - OSP Gnaszyn
359[S]13 GCBA 3,5/35 Mercedes Benz Atego 1530 - OSP Dźbów
Pogotowie energetyczne
Pogotowie ratunkowe
Policja 

Galeria