Ostrzeżenia pogodowe

2018-11-20

Pijany kierowca Opla staranował kobietę na al. Jana Pawła II

Autor: Leszek Foss

     Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Dąbrowskiego. Kierujący Oplem Vectra uderzył w poprzedzający go pojazd, a ten w kolejny stojący na skrzyżowaniu.

    Kierowca Opla - 32-letni Łotysz - chciał oddalić się z miejsca zdarzenia, widząc to jedna z poszkodowanych w kolizji kobiet próbowała mu to uniemożliwić. Mężczyzna ruszył i potrącił kobietę odjeżdżając w nieznanym kierunku. Poszkodowana została na miejscu przebanada przez zespół ratownictwa medycznego - miała niegroźne obrażenia, nie było konieczności zabrania jej do szpitala.

     Sprawcę kolizji udało się odnaleźć po 40 minuta w zaparkowanym samochodzie na ul. Sowińskiego. Policja otrzymała telefon, że znajduje się tam dwóch pijanych mężczyzn. Jeden z pijanych mężczyzn zaatakotwał ratowników medycznych, którzy przybyli na miejsce. Został jednak szybko obezwładniony i zatrzymany przez patrol policji.

    We wtorek mężczyzna został przewieziony do częstochowskiej prokuratury. Usłyszał 4 zarzuty: jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie zagrożenia życia i zdrowia kobiety, którą potrącił, naruszenie nietykalności osobistej ratownika medycznego oraz policjanta. Mężczyzna częściowo przyznał się do przedstawionych mu zarzutów. Prokurator wystąpił do sądu o trzy miesięczny areszt.

 

SiS:

352[S]25 GCBA 5/32 MAN TGM 18.340 - JRG 2

Pogotowie ratunkowe

Policja

Galeria