Ostrzeżenia pogodowe

2019-07-20

Pięć pożarów budynków w ciągu jednego dnia

Autor: Leszek Foss

    Wtorek był pracowitym dniem dla częstochowskich strażaków. Pięć razy byli alarmowani do pożarów budynków. Płonęły: dwa pustostany, garaż, lakiernia oraz hurtownia papierosów.

    Pierwszy pożar pojawił się o godzinie 12:30 na ul. Świętego Jacka. Na miejsce udały się zastępy PSP. Po przybyciu okazało się, że pożarem objęty jest pustostan. Po ugaszeniu budynku dokonano jego przeszukania - nikt w nim nie przebywał.

    O godzinie 14 doszło do pożaru garażu na jednej z posesji przy ul. Kosynierskiej. W środku znajdowała się butla turystyczna i zbiornik na LPG. Strażakom udało się szybko opanować pożar. Nie było osób poszkodowanych.

    Po godzinie 18 doszło do pożaru lakierni w Siedlcu (gm. Mstów) na ul. Św. Ojca Pio. Na miejsce zadysponowano zastepy z JRG 1, JRG 3 oraz OSP Mstów i Jaskrów.  Działania strażaków polegały na ugaszeniu palących się elementów pieca i oddymieniu pomieszczeń. W pożarze nikt nie ucierpiał.

     W trakcie prowadzenia działań w Siedlcu do stanowiska kierowania KM PSP w Częstochowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w hurtowni papierosów zlokalizowanej przy ul. 1 Maja. Pożarem objęty był dach budynku. Na miejscu pracowali strażacy z JRG CS PSP w Częstochowie.

    Po godzinie 20 zapłonął kolejny pustostan. Tym razem na ul. Bór. Tam również obyło sie bez osób poszkodowanych.

Galeria