Ostrzeżenia pogodowe

2016-06-11

Mężczyzna podniósł rogatkę i wtargnął pod nadjeżdżający pociąg


     11 czerwca 2016 roku o godzinie 19:30 na strzeżonym przejeździe kolejowym przy ul. Kiedrzyńskiej doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia z udziałem pieszego.
     Z relacji świadków będących na miejscu okazało się, że mężczyzna idący od strony ulicy Dekabrystów w stronę Ronda Trzech Krzyży wtargnął na tory kolejowe. Rogatki na przejeździe były opuszczone i oczekiwano na przejazd pociągu osobowego relacji Jelenia Góra - Warszawa Wschodnia. W momencie jego nadjeżdżania mężczyzna z puszką piwa w ręce podniósł rogatkę, przeszedł pod nią i wyciągnąwszy rękę w górę wtargnął prosto przed nadjeżdżający skład. Niestety poniósł śmierć na miejscu - ciało od siły uderzenia zostało rozczłonkowane. Ruch kolejowy został wstrzymany w obydwu kierunkach, a przejazd dla samochodów zamknięty.
     Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia i pomoc w przesiadce pasażerów do podstawionego na miejsce pociągu zastępczego. Działania zakończono o 22:35.

     Zastęp 353[S]21 kwadrans po godzinie 21 został przedysponowany do neutralizacji plamy ropopochodnej na skrzyżowaniu alei Armii Krajowej z ulicą Dekabrystów.

SiŚ:
353[S]21 GBA 2,5/24 Renault Midlum 300 DXi - JRG 3
353[S]43 GLBARt 1/2,5 Iveco Daily 65C17 - JRG 3
Pogotowie ratunkowe
Straż Ochrony Kolei
Policja 

Galeria