Ostrzeżenia pogodowe

2016-09-18

Manewry jednostek OSP z gminy Częstochowa


     17 września 2016 roku na prywatnym terenie zlokalizowanym przy ulicy Wilgowej w Częstochowie odbyły się manewry jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Częstochowa.
     W tegorocznych ćwiczeniach wzięło udział 11 jednostek włącznie z Jednostką Ratwonictwa Wodno-Nurkowego OSP Częstochowa-Miasto, którzy po raz pierwszy brali udział w tego typu manewrach. O godzinie 14 nastąpiła zbiórka na której przedstawiono gości, m.in. Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP w Częstochowie - dh Józefa Kusala, Komendanta Gminnego ZOSP w Częstochowie - bryg. w st. spocz. Jarosława Staszkiewicza oraz przedstawiciela Komendy Miejskiej PSP - zastępcę dowódcy JRG 1 - st. kpt. Krzysztofa Dzwonnika. Omówione zostały zasady ćwiczenia bojowego, w którym druhowie z jednostki OSP Dźbów zajęli II miejsce podczas I Regionalnego Turnieju Strażackiego w Marzęcicach i przedstawili reszcie zawodników kolejność oraz poprawność wykonywanego ćwiczenia. Zadanie każdej z jednostek polegało na:

  •  przeniesieniu trzech worków pszenicy z palety na paletę,
  •  przeniesieniu trzech kubików styropianiu z palety na paletę,
  •  przecięciu pnia drzewa piłą "moja-twoja",
  •  trzykrotnym przewróceniu opony,
  •  przeniesieniu na desce ortopedycznej jednego ze startujących strażaków zapiętego pasami na linię startu,
  •  rozwinięciu linii głównej z węża W-75, dopięcie rozdzielacza, rozwinięcie dwóch linii W-52 zakończonymi  prądownicami na linię prądowników oraz puszczenie wody,
  •  gdy woda znajdowała się na pyszczku prądownicy czas ćwiczenia został zatrzymany. 

     Po zakończeniu ćwiczenia bojowego strażacy zostali zaproszeni na grochówkę z pieczywem, a po odzyskaniu utraconych kalorii nastąpiła zbiórka i wręczenie nagród.

Druhom z jednostki OSP Brzeziny Wielkie gratulujemy zajęcia pierwszego miejsca!Zdjęcia: Oliwia Krupińska, własne.
Wideo: Krzysztof Kokoszczyk.

 

Galeria