Ostrzeżenia pogodowe

2020-03-21

Koniecpol: druhowie OSP rozwożą wodę, druhny szyją maseczki

Autor: Leszek Foss

     Na terenie miasta i gminy Koniecpol druhowie OSP Koniecpol II zostali włączeni do działań związanych z epidemią Covid-19.

     Od 5 lat strażacy z Koniecpola dowożą wodę do potrzebujących mieszkańców, którzy do dnia dzisiejszego nie mają sieci wodociągowej. Niestety brak środków ochronnych w postaci maseczek ochronnych i rękaiwc jednorazowych  skutecznie im to uniemożliwiał. Na apel zamieszony w internecie odpowiedział pan Marcin Figlarowicz, który podarował jednostce 200 szt. maseczek ochronnych oraz 450 par rękawic. Niestety na całą gmine te ilości nie były wystarczające. W związku z tym burmistrz miasta Koniecpol zadecydował o uruchomieniu szycia maseczek w Centrum Integracji Społecznej, które na swoim stanie posiada maszyny do szycia. Na apel burmistrza zgłosiło się dużo osób, które na codzień wykonują w szkołach prace administracyjne. Obecnie wraz z druhnami z OSP Koniecpol II szyją oni maseczki ochronne. Materiał na maseczki podarowała częstochowska firma Polontex.

     W pierwszej kolejności maseczki trafią do strażaków ochotników z terenu gminy. Jeżeli możliwości pozwolą dostaną je też najbardziej narażeni mieszkańcy gminy Koniecpol.

    W trybie pilnym Koniecpol pozyskał też ze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego samochód Skoda Superb z 2007 roku. Dzięki wsparciu Komendy Miejskiej w Częstochowie udało się go ekspresowo wprowadzić do podziału bojowego nadając numer operacyjny 359[S]44. Od kilku dni samochód ten wykorzystywany jest do rozwożenia żywności i dostarczania pomocy starszym osobom - najbardziej narażonym na zakażenie wirusem.

Galeria