Ostrzeżenia pogodowe

2019-06-12

Drażniący zapach w autobusie MPK

Autor: Leszek Foss

     W poniedziałek przed godziną 9 rano do Stanowiska Kierowania KM w Częstochowie wpłynęło zgłoszenie o drażniącym zapachu w jednym z autobusów częstochowskiego MPK.

    W chwili zdarzenia autobus znajdował się na ul. Karłowicza. Był to MAN zasilany gazem CNG. Strażacy po przybyciu zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wyznaczyli strefę bezpieczeństwa o zasięgu 150 metrów. Zatrzymany został też ruch na ulicy. Dokonano pomiarów za pomocą mierników i detektorów wielogazowych. Pomiary przy butlach i w komorze silnika nic nie wykazały. Dopiero w jednej ze skrytek pojazdu detektory wykazały podwyższone stężenie siarkowodoru. Okazało się, że przyczyną było rozszczelnienie jednego z akumulatorów. Po przewietrzeniu autobusu przy pomocy wentylatora pomiary już nic nie wykazały. Pojazd przekazano pracownikom MPK.

    Kierowca autubusu i jego pasażerowie ewakuowali się samodzielnie przed dojazdem zastępów PSP. Nie wymagali pomocy medycznej.    

     Działaniami na miejscu kierował dowódca JRG 3 w Częstochowie kpt. Piotr Knysak. Na miejscu obecny był też z-ca komendanta miejskiego w Częstochowie mł. bryg. Paweł Froch.

 

SiS:

350[S]91 SLOp Kia Sportage - KM PSP
352[S]60 SCRchem Iveco Stralis 420 Hi-Street - JRG 2
353[S]21 GBA 2,5/24 Renault Midlum 300 DXi - JRG 3
353[S]25 GCBA 8/50 Renault Kerax 420 dCi - JRG 3
353[S]90 SLRr Dacia Duster - JRG 3

Pogotowie Techniczne MPK

Pogotowie Ratunkowe
Policja

 

Galeria