Ostrzeżenia pogodowe

2018-01-17

Wypadki drogowe w Częstochowie i okolicach. Są ranni.

Autor: Rafał Cieślak

     W Winownie przez trudne warunki drogowe i niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze doszło do zdarzenia z udziałem samochodu ciężarowego przewożącego gazety. Zgłoszenie o wypadku do Stanowiska Kierowania KM PSP w Myszkowie dotarło tuż po godzinie 21. Na miejsce udały się zastępy straży pożarnej. Wstępnie ze zgłoszenia wynikało, że kierowca jest uwięziony w samochodzie. Po rozpoznaniu stwierdzono, że z niewyjaśnionych przyczyn samochód ciężarowy wraz z naczepą wpadł do rowu, a kierowca o własnych siłach i przy pomocy świadków wyszedł z kabiny. Został na miejscu przebadany przez Zespół Ratownictwa Medycznego.
     W miejscowości Wancerzów doszło do poważnego wypadku z udziałem samochodów osobowych i pieszych. Na ul. Sadowej doszło do zdarzenia z trzema samochodami osobowymi. Ze względu na złe warunki pogodowe kierujący samochodem marki Peugeot wpadł do rowu. Przejeżdżający kierowca samochodu marki Audi chciał pomóc uwięzionemu w rowie Peugeotowi poprzez wyciągnięcie. Podczas próby wyciągania samochodu zostali uderzeni przez Opla Astrę. Kierujący samochodem marki Opel był nietrzeźwy. Jego nierozważne zachowanie spowodowało, że zostały poszkodowane dwie osoby w tym kobieta w ciąży. 

Siły i środki:
353[S]21 Renault Midlum GBA 2,4/24 - JRG 3 Częstochowa
353[S]43 Iveco GLBARt 1/2,5 - JRG 3 Częstochowa
359[S]45 Mercedes Atego GBA 2,7/16 - OSP Mstów
359[S]56 Mercedes GCBA 3/16 - OSP Jaskrów
Zespół Ratownictwa Medycznego
Policja

     W samej Częstochowie doszło do wypadku m.in. na ulicy Michałowskiego. Gdzie dwa samochody zderzyły się czołowo. Strażacy  zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili pomocy poszkodowanym i wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego.

 

Siły i środki:
352[S]25 MAN TGM GCBA 5/32 - JRG 2 Częstochowa
352[S]43 Iveco Eurocargo SRt - JRG 2 Częstochowa
Zespół Ratownictwa Medycznego
Policja

Galeria