Ostrzeżenia pogodowe

2017-02-06

Jastrzębie-Zdrój: Czołowe zderzenie autobusu miejskiego z samochodem osobowym


  Kilka minut przed godziną 22 do Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju wpłynęło zgłoszenie, iż na al. Jana Pawła II doszło do czołowego zderzenia autobusu miejskiego z autem osobowym. Z informacji jakie uzyskał dyspozytor wynikało, że są osoby poszkodowane. Na miejsce natychmiast zadysponowano lokalną JRG, policję oraz pogotowie ratunkowe.

  Po dojeździe na miejsce dowódca potwierdził zgłoszenie. Strażacy przytąpili do udzielenia pomocy przedmedycznej, neutralizacji płynów eksploatacyjnych, odłączenia akumulatora oraz zabezpieczniu miejsca zdarzenia. W wyniku zderzenia rany odniosły 3 osoby podróżujące pojazdem osobowym, które zostały przetransportowane do szpitala miejskiego. Ludziom podróżującym w autobusie oraz kierowcy na szczeście nic się nie stało. Droga na czas działań ratowników została zablokowana. 

  Przyczynę wypadku ustala policja, lecz co można wywnioskować to fakt iż kierujący VW Golfem wjechał pod prawidlowo jadący autobus z naprzeciwka. Całe szczęście w tym przypadku skończyło się jedynie na trzech poszkodowanych osobach z auta osobowego. Podczas godzin szczytu, gdzie autobusy jeżdżą zapchane zapewne inaczej by to wyglądało. 

 


SiS:
471[S]21 GBAPr 2/30+750 Renault Midlum 280dXi/WISS - JRG Jastrzębie-Zdrój
471[S]25 GCBA 5/32 Scania P400/WISS - JRG Jastrzębie-Zdrój 

471[S]40 SLRt Renault Mascot/WISS - JRG Jastrzębie-Zdrój
Policja
Pogotowie Ratunkowe

Galeria