Ostrzeżenia pogodowe

Łochynia: Wypadek na DK-1

więcej »
Autor: Rafał Cieślak

oryg-4447     W dniu 24.10.2014 po godzinie 18.00 miał miejsce wypadek drogowy w miejscowości Łochynia na DK-1. Na miejsce zadysponowano zastępy OSP, PSP, a także pogotowie ratunkowe i policję. 

Wypadek na Szajnowicza-Iwanowa

więcej »
Autor: Karol Zawadzki

IMG_0657     W dniu 25 października 2014 r. o godzinie 13:45 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendy Miejskiej PSP w Częstochowie odebrał zgłoszenie o wypadku na ul. Jerzego Szajnowicza-Iwanowa. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG 2 Częstochowa.

Zderzenie dwóch osobówek na Alei Pokoju

więcej »
Autor: Tomasz Matuszczyk

9           W piątek wieczorem około godziny 18:00 na skrzyżowaniu Alei Pokoju z ul. Kuncewiczowej doszło do zderzenia samochodów Audi 80 i Skoda Octavia. Dyspozytor SKKM zadysponował 2 zastępy z JRG 1.

Wybuch gazu w kamienicy w Katowicach. Nie żyją 3 osoby

więcej »
Autor: Leszek Foss

053      W czwartek 23 października przed godziną 5 rano doszło do wybuchu gazu w kamienicy w centrum Katowic. Do akcji ratunkowej zaangażowano ponad 250 strażaków, w tym grupy ratowniczo-poszukiwawcze sprowadzone z ościennych województw.

Strażacy zostali zaalarmowani do rozpylonego gazu pieprzowego

więcej »
Autor: Leszek Foss

Image2       Zdarzenie to miało miejsce w środę 22 października w Zespole Szkół Gastronomicznych przy ul. Worcella. Na miejsce wysłano zastępy z JRG 3 oraz samochód ratownictwa chemicznego z JRG 2.

Obchody 90-lecia jednostki OSP Dźbów

więcej »
Autor: Karol Zawadzki

IMG_0437     W dniu 18 października odbyło się uroczyste przekazanie samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP Dźbów. Jednostka obchodziła również swoje 90-lecie istnienia. Na uroczystości zostały zaproszone okoliczne OSP oraz goście, a wśród nich prezydent miasta Częstochowy - Krzysztof Matyjaszczyk.

Pożar mieszkania przy ulicy Gwiezdnej. Dwie osoby trafiły do szpitala.

więcej »
Autor: Kamil Leszewicz

3a       W niedzielę 19 października 2014 roku o godzinie 10:27 zastępy z JRG 1, JRG 2, JRG 3 oraz JRG CS PSP zostały zostały zadysponowane do pożaru mieszkania w wieżowcu przy ulicy Gwiezdnej w Częstochowie.

Pożar pustostanu na Rakowskiej

więcej »
Autor: Tomasz Matuszczyk

3           W niedzielny poranek, parę minut po godzinie 9:30, do Stanowiska Kierowania w Częstochowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego przu ul. Rakowskiej. Istniało podejrzenie, iż w środku znajdują się ludzie. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG 1 i OSP Błeszno oraz służby wspomagające.

Groźny wypadek na DK1. Pięć osób trafiło do szpitala.

więcej »
Autor: Kamil Leszewicz

10a       14 października 2014 roku o godzinie 15:30 zastępy z JRG 2 oraz JRG 3 będące przy dwóch kolizjach zostały przedysponowane do groźnego wypadku na drodze krajowej nr 1.

Kolizja na al. Marszałkowskiej

więcej »
Autor: Kamil Leszewicz

10a     We wtorek 14 października doszło do kolizji dwóch samochodów na skrzyżowaniu alei Marszałkowskiej oraz ulicy Makuszyńskiego. Na szczęście nikomu nic się nie stało.