Ostrzeżenia pogodowe

Pożar śmieci w piwnicy przy ulicy Okrzei

więcej »
Autor: Kinga Kępa

DSC_0215      W piątek, wracający do bazy z pożaru przy ulicy Nowej zastęp z OSP Błeszno został przedysponowany na ulicę Okrzei, gdzie na jednej z klatek schodowych w kamienicy miało znajdować się duże zadymienie. Część zastępów z ulicy Nowej także udała się na ulicę Okrzei.

Pożar garażu oraz budynku mieszkalnego przy ulicy Nowej

więcej »
Autor: Kinga Kępa

DSC_0148      W piątek, 21 października, kilka minut przed godziną 22 w II Komisariacie Policji w Częstochowie przy ulicy Bór pojawił się młody chłopiec informując policjantów, że przy ulicy Nowej pali się jeden z garaży usytuowany przy budynku mieszkalnym. Policjanci natychmiast poinformowali straż pożarną.

Rozpoczęło się głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego 2017!

więcej »
Autor: Karol Zawadzki

IMG_0009      Od 22 do 30 października 2016 roku mieszkańcy miasta Częstochowy mogą głosować na zadania złożone do Budżetu Obywatelskiego 2017. Do głosowania poddane są również projekty zgłoszone przez jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta w kategoriach zadań ogólnomiejskich oraz dzielnicowych.

Ochotnicy z OSP Kościelec uratowali uwięzione pod ziemią psy!

więcej »
Autor: Karol Zawadzki

IMG_3108 (Kopiowanie)      11 października 2016 roku około godziny 20:30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie odebrał zgłoszenie o uwięzionych psach pod ziemią w Kościelcu przy ulicy Nowej. Na miejsce zaalarmowano OSP Kościelec.

Pożar mieszkania w kamienicy przy ulicy Okrzei

więcej »
Autor: Kinga Kępa

IMG_3020 (Kopiowanie)      We wtorek (11.10.2016) kilkanaście minut przed godziną 17 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie odebrał zgłoszenie o pożarze kamienicy przy ulicy Okrzei.

Kolejny pożar pustostanu przy ulicy Bugajskiej

więcej »
Autor: Kinga Kępa

11111      W nocy, 11 października około godziny 2:20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze pustostanu przy ulicy Bugajskiej.

Śmiertelne potrącenie przez pociąg w Rudnikach. Nie żyje mężczyzna

więcej »
Autor: Karol Zawadzki

Image13 (2) (Kopiowanie)      11 października 2016 roku około godziny 9:30 doszło do potrącenia mężczyzny przez pociąg w Rudnikach. 

Zderzenie zestawu ciężarowego z cysterną przewożącą olej napędowy na DK-1

więcej »
Autor: Konrad Machura

Image2 (2) (Kopiowanie)      11 października około godziny 9:30 wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów ciężarowych na DK-1 (462 km) w ciągu pasa drogowego prowadzącego w kierunku Częstochowy. Dyspozytor natychmiast zadysponował na miejsce JRG-2 oraz zaalarmował OSP Mykanów.

Tragiczny wypadek na ulicy Bugajskiej. 2 młode osoby nie żyją, 4 są w szpitalu

więcej »
Autor: Karol Zawadzki

IMG_2979 (Kopiowanie)      7 października 2016 roku około godziny 21:40 doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym na ulicy Bugajskiej w Częstochowie. Jako pierwsi na miejscu pojawili się wracający do bazy strażacy z JRG 1. 

Poszukiwanie osób zaginionych - ratownictwo wodne, czyli manewry gminy Mstów

więcej »
Autor: Kinga Kępa

DSC_0023      W niedzielę, 2 października o godzinie 10 rozpoczęły się gminne manewry jednostek OSP z terenu gminy Mstów. Jako miejsce zbiórki wyznaczono teren przy OSP Jaskrów.