Ostrzeżenia pogodowe

Tragiczny pożar domu jednorodzinnego w Przyłęku. Nie żyją dwie osoby

więcej »
Autor: Anita Pilarz

A88I7656      12 grudnia 2017r około godziny 19 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Zawierciu wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Przyłęk (gm. Szczekociny).

Poszukiwany 51-latek nie żyje. Zwłoki znaleziono w rzece

więcej »
Autor: Karol Zawadzki

005 (3)      8 grudnia 2017 roku około godziny 10:00 policjanci wraz ze strażakami znaleźli ciało poszukiwanego 51-latka.

Pożar budynku produkcyjno - magazynowego na ul. Krakowskiej

więcej »
Autor: Leszek Foss

A88I7379      W piątek 8. grudnia w godzinach wieczornych doszło do pożaru budynku produkcyjno - magazynowego na ul. Krakowskiej.

Nowość od PS Szczęśniak w OSP Ostrowy nad Okszą!

więcej »
Autor: Karol Zawadzki

023      30 listopada 2017 roku strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowach nad Okszą (pow. kłobucki) odebrali swój nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Scania. Pojazd jest nowością w ofercie firmy PS Szczęśniak. 

Poszukiwania zaginionej osoby w Masłońskich

więcej »
Autor: Karol Zawadzki

005 (3)      3 grudnia 2017 roku o godzinie 9:00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Myszkowie odebrał prośbę od policji o zadysponowaniu sił i środków do pomocy przy poszukiwaniach osoby zaginionej. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG Myszków wraz z Dowódcą JRG, Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą z OSP Ogrodzieniec oraz lokalne OSP. 

Pożar w Rędzinach. Spłonęła doszczętnie altana

więcej »
Autor: Karol Zawadzki

003       12 listopada 2017 roku kilka minut po godzinie 19:00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie odebrał zgłoszenie o pożarze altany w Rędzinach przy ulicy Wolności. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG 3 oraz zaalarmowano OSP Rędziny i OSP Rudniki.

Pożar pawilonu gastronomicznego w Olsztynie

więcej »
Autor: Karol Zawadzki

DSC_0687       11 listopada 2017 roku kilka minut po godzinie 14:00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie odebrał zgłoszenie o pożarze pawilonu gastronomicznego zlokalizowanego na rynku w Olsztynie. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG 1 oraz zaalarmowano OSP Olsztyn i OSP Zrębice.

Ciężarówka uderzyła w autobus. 4 osoby poszkodowane

więcej »
Autor: Anita Pilarz

   IMG_3906 3 listopada 2017r. około godziny 7:50 na Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP wpłynęło zgłoszenie o wypadku autobusu i ciężarówki w miejscowości Bargły na DW904.

Po raz kolejny strażacy zmagali się ze skutkami wichury

więcej »
Autor: Leszek Foss

A88I7209      W niedzielę 29.10.2017 od godzin porannych częstochowscy strażacy brali udział w usuwaniu skutków niżu Hervard, który przyniósł nad cały kraj silne opady deszczu, deszczu ze śniegiem, śniegu oraz silne porywy wiatru.

Pożar lokomotywy w m. Borowe. Dróżniczka zauważyła pożar

więcej »
Autor: Kamil Leszewicz

9      30 paźdzernika 2017 roku około 10:20 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kłobucku otrzymał zgłoszenie o pożarze lokomotywy w m. Borowe (gm. Wręczyca Wielka).

Pożar stolarni i wiaty w Rędzinach przy ul. Kościuszki

więcej »
Autor: Kamil Leszewicz

3a      27 października o godzinie 9:12 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego odebrał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Rędzinach przy ulicy Kościuszki.