Ostrzeżenia pogodowe

Manewry powiatowe OSP w KSRG w Blachowni

więcej »
Autor: Karol Zawadzki

_MG_2343 (Kopiowanie)     26 kwietnia 2016 roku w miejscowości Blachownia odbyły się manewry Kompanii "Częstochowa II" oraz Kompanii nr IV Śląskiej Brygady Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego "Częstochowa 830-11". W ćwiczeniach wzięło udział 29 zastępów oraz 158 strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych, które są włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w naszym powiecie.

Kolizja samochodu osobowego z PKSem na ulicy Rędzińskiej

więcej »
Autor: Kinga Kępa

IMG_8224      W czwartek, 5 maja, w godzinach porannych zastępy z JRG 1 i JRG 3 zostały zadysponowane do wypadku samochodu osobowego z PKSem na ulicę Rędzińską w Częstochowie.

Zderzenie dwóch pojazdów na Korytarzu Północnym.

więcej »
Autor: Anita Pilarz

  IMG_8170 (Kopiowanie)    Dnia 4 maja 2016r. około godziny 21:30 na Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów na skrzyżowaniu alei Marszałkowskiej i ul.Makuszyńskiego.

Usuwanie skutków popołudniowej burzy na terenie powiatu

więcej »
Autor: Kinga Kępa

4a      W środę, około godziny 15:40 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie odebrało zgłoszenie o pożarze transformatora przy ulicy Lakowej. Kilkanaście minut później zaczęły napływać zgłoszenia o podtopieniach w różnych częściach miasta.

Miejskie obchody Dnia Strażaka w Częstochowie

więcej »
Autor: Kinga Kępa

DSC_0278      W minioną niedzielę, tj. 1.05.2016 roku, strażacy ochotnicy z Częstochowy brali udział w miejskich obchodach dnia strażaka.

Kierujący Corsą stracił panowanie nad kierownicą i wylądował na chodniku.

więcej »
Autor: Karol Zawadzki

_MG_2650 (Kopiowanie)      2 maja 2016 roku około godziny 13:40 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie odebrał zgłoszenie o kolizji na alei Bohaterów Monte Cassino. Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG CS PSP oraz JRG 2.

Pożar kwiatów na balkonie przy ul.Czecha

więcej »
Autor: Anita Pilarz

   IMG_0663  Do nietypowego zdarzenia doszło 1 maja 2016r. przy ul.Czecha. Około godziny 18:35 dyżurny na Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie otrzymał zgłoszenie o pożarze mieszkania.

Kierowca ciężarowego DAFa zasnął za kierownicą i wjechał do rowu

więcej »
Autor: Leszek Foss

DSC03266      W niedzielę tuż po godzinie szóstej rano kierujący ciężarowym DAFem zasnął za kierownicą i wjechał do rowu. Zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej nr 46 pomiędzy Piaskiem a Janowem.

Pożar pustostanu przy ulicy Kącik

więcej »
Autor: Kinga Kępa

IMG_8118      30 kwietnia, około godziny 12:10 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie odebrał kilkanaście zgłoszeń o pożarze pustostanu przy ulicy Kącik, w dzielnicy Ostatni Grosz. Z kolejnych telefonów wynikało, że pożarem objęte jest poddasze pustostanu.

Kolizja trzech samochodów na ulicy Barbary

więcej »
Autor: Karol Zawadzki

_MG_2507 (Kopiowanie)      28 kwietnia 2016 roku kwadrans przed godziną 17:00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie odebrał zgłoszenie o kolizji trzech pojazdów na ulicy Barbary. Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG CS PSP oraz JRG 2.

Otwarcie mieszkania i reanimacja kobiety przy ulicy Obrońców Westerplatte

więcej »
Autor: Kamil Leszewicz

5a      28 kwietnia 2016 roku zastęp z JRG 2 po zakończeniu działań na ulicy Wadowickiej, gdzie doszło do wypadku z udziałem motocyklisty, został przedysponowany o godzinie 10:35 na ulicę Westerplatte w Częstochowie.