Ostrzeżenia pogodowe

Pożar w bloku przy ulicy Michałowskiego

więcej »
Autor: Kamil Leszewicz

6        O godzinie 20:18 dnia 12 września 2014 roku Stanowisko Kierowania Komendy Miejskiej w Częstochowie przyjeło zgłoszenie wydobywającym się gęstym i czarnym dymie z klatki w bloku przy ul. Michałowskiego. Na miejsce wysłano zastępy PSP.

Dwa wypadki na drodze wojewódzkiej nr 793

więcej »
Autor: Leszek Foss

DSC08894      We wtorek do południa na drodze wojewódzkiej nr 793 na odcinku między Janowem a Przyrowem doszło do dwóch wypadków. Jedna osoba została poszkodowana.

Jastrzębie-Zdrój: Pożar garażu przy ul. Podhalańskiej

więcej »
Autor: Konrad Machura

  Pozar      W piątkowy wieczór Jastrzębscy strażacy zostali zadysponowani do pożaru garażu przy ul. Podhalańskiej. Na miejsce skierowano dwa zastępy lokalnej JRG.

Wypadek w tartaku. Straż pożarna zabezpieczała lądowisko.

więcej »
Autor: Leszek Foss

DSCF0420      W piątek 29 sierpnia w zakładzie produkcyjny w miejscowości Julianka doszło do wypadku, w którym został poszkodowany pracownik. Straż pożarna została wezwana do zabezpieczenia lądowiska helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Pożar zabytkowego dworku w Skrzydlowie

więcej »
Autor: Karol Zawadzki

Image2      O godzinie 15:55 do stanowiska kierowania komendy miejskiej w Częstochowie wpłynęło zgłoszenie o silnym zadymieniu w Skrzydlowie w okolicach stajni. Na miejsce zostały zadysponowane zastępy OSP oraz PSP. Palił się drewniany zabytkowy dworek.

Alarm z monitoringu w DPS w Lelowie

więcej »
Autor: Leszek Foss

DSCF0370      W środę 27 sierpnia straż pożarna dostała zgłoszenie z monitoringu o pożarze w Domu Pomocy Społecznej w Lelowie. Miał on mieć miejsce w kaplicy znajdującej się w budynku. Na szczęście po przybyciu strażaków alarm okazał się fałszywy.

Dwa groźne wypadki w rejonie Koniecpola

więcej »
Autor: Leszek Foss

DSCF0355      W ostatnim czasie w rejonie działań jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 4 w Koniecpolu doszło do dwóch groźnych wypadków.

Groźnie wyglądająca kolizja na Stradomiu

więcej »
Autor: Karol Zawadzki


IMG_0542      W poniedziałek 18 sierpnia o godzinie 16:20 na skrzyżowaniu ul. Altyleryjskiej z ul. Matejki doszło do groźnie wyglądającej kolizji samochodu osobowego z dostawczym.

Kolizja na skrzyżowaniu Mirowskiej i Morenowej

więcej »
Autor: Łukasz Skrzypek

     DSCN2667 (Kopiowanie) 18 sierpnia 2014 roku kilka minut po godzinie 17 na skrzyżowaniu ul. Mirowskiej i Morenowej doszło do zderzenia samochodu osobowego i ciężarowego. Na miejsce udały się zastępy PSP z JRG 1. 

Pielgrzymi w Skrajniwie

więcej »
Autor: Leszek Foss

DSC_0638      Kolejny już raz w Gminie Lelów gościliśmy VIII Ogólnopolską Pieszą Pielgrzymkę Strażaków na Jasną Górę. Dnia  5 sierpnia 2014 r., wyruszyli z Warszawy z Bazyliki Katedralnej Świętego Floriana. Szlakiem pątniczym ramie w ramie podążają strażacy Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych wraz z rodzinami.