Ostrzeżenia pogodowe

Strażacy szukali mężczyzny potrąconego przez pociąg

więcej »
Autor: Leszek Foss

Image17      W środę po godzinie siódmej rano maszynistra pociągu Elf relacji Skarżysko-Kamienna - Częstochowa zgłosił potrącenie mężczyzny w pobliżu stacji kolejowej w Koniecpolu. Na miejsce zostały zadysponowane służby ratunkowe.

Jastrzębie-Zdrój: Pożar w Elektrociepłowni Zofiówka przy ul. Rybnickiej

więcej »
Autor: Konrad Machura

2    Okłoło godziny 11:00 Jastrzębscy strażacy zostali zadysponowani do pożaru elektrociepłowni przy ul. Rybnickiej. Na miejsce natychmiast skierowano lokalną JRG wraz z ZSP.

Ochotnicy pomagali Szlachetnej Paczce

więcej »
Autor: Kamil Leszewicz

16      Dnia 13 oraz 14 grudnia 2014 roku odbyła się XIV edycja Szlachetnej Paczki - udział brały dwie częstochowskie Ochotnicze Straże Pożarne - Gnaszyn oraz Kuźnica Marianowa.

Zadymienie w bloku przy alei Wyzwolenia

więcej »
Autor: Kamil Leszewicz

4      Dzisiaj o godzinie 19:35 straż pożarna została zadysponowana do zadymienia w bloku przy alei Wyzwolenia.

Zderzenie z tramwajem w centrum miasta

więcej »
Autor: Kamil Leszewicz

2a      Dzisiaj o godzinie 13:25 zastępy z JRG 3 oraz JRG CS PSP zostały zadysponowane do zdarzenia na alei Wolności przy "Kwadratach".

Wypadek na skrzyżowaniu ul. Jasnogórskiej z al. Armii Krajowej

więcej »
Autor: Kinga Kępa

20141210_1315532      W środę (10.12.2014r.) przed godziną 13 doszło do wypadku na skrzyżowaniu ulicy Jasnogórskiej z aleją Armii Krajowej.

Pożar ciągnika rolniczego w Bartkowicach.

więcej »
Autor: Rafał Cieślak

org-4984     Kilka minut po godzinie 6.00 dnia 12.12 Stanowisko Kierowania w Częstochowie przyjęło zgłoszenie o pożarze ciągnika rolniczego w Bartkowicach na ul. Świerczewskiego. Na miejsce zadysponowano lokalne OSP i PSP.

Prośba o zachowanie szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych

więcej »
Autor: Leszek Foss

bez      Z uwagi na wejście w życie od dnia 14 grudnia 2014 r nowego rozkładu jazdy pociągów oraz wprowadzenie do obsługi ruchu pasażerskiego pociągów kursujących na trasie Opole – Fosowskie – Lubliniec – Częstochowa Stradom – Koniecpol – Żelisławice z prędkością rozkładową 120 km/h i 140 km/h, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zwracają uwagę na zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa przy przekraczaniu przejazdów kolejowo-drogowych.

Kolejne podpalenie ekranów dźwiękochłonnych przy trasie DK1

więcej »
Autor: Leszek Foss

DSC02584      We wtorek po godzinie 22 znowu zapłonęły ekrany dziękochłonne przy trasie DK1 na Błesznie. Jest to kolejny pożar ekranów w tej dzielnicy, poprzedni z pożarów miał miejsce w sobotę szóstego grudnia.

Pożar w piwnicy w Gnaszynie

więcej »
Autor: Karol Zawadzki

IMG_1449      W dniu dzisiejszym o godzinie 10:10 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendy Miejskiej PSP w Częstochowie przyjął zgłoszenie o pożarze piwnicy na ul. Kolorowej w Częstochowie. Na miejsce wysłano CS PSP, JRG 2 oraz zaalarmowano OSP Gnaszyn i OSP Kawodrza Górna.