Ostrzeżenia pogodowe

Gwałtowne nawałnice nad regionem. Straż pożarna interweniowała wiele razy

więcej »
Autor: Karol Zawadzki

IMG_0606      25 lipca 2015 roku dał się we znaki nie tylko mieszkańcom naszego oraz ościennych powiatów, lecz także strażakom. Po gwałtownych nawałnicach ratownicy interweniowali przy powalonych drzewach, zerwanych liniach energetycznych, pożarach spowodowanych piorunami, uszkodzonych budynkach i zerwanych dachach. 

Samochód uderzył w drzewo w miejscowości Czatachowa

więcej »
Autor: Leszek Foss

DSC00836      Dwie osoby: babcia i wnuczka, która z nią podróżowała, zostały ranne w wypadku do jakiego doszło wczoraj w miejscowości Czatachowa (gm. Żarki).

Dni otwarte OSP Mstów. Pokaz działań OSP.

więcej »
Autor: Karol Zawadzki

IMG_0709       Strażacy z OSP Mstów w dniu 26 lipca 2015 roku zorganizowali na pl. Mickiewicza Dni Otwarte OSP Mstów oraz symulację wypadku samochodowego.

Pożar mieszkania przy ulicy Kuncewiczowej

więcej »
Autor: Kinga Kępa

DSC_0836      Dziś, kilka minut przed godziną 12, Stanowisko Kierowania Komendy Miejskiej w Częstochowie odebrało zgłoszenie o pożarze w jednym z mieszkań przy ulicy Kuncewiczowej w dzielnicy Raków. Na miejsce zadysponowano jednostki z JRG CS PSP, JRG 1, JRG 3 oraz OSP Błeszno.

Wypadek na DK 46. Nie żyje kierowca Toyoty

więcej »
Autor: Leszek Foss

DSC00808      W sobotę 25 lipca przed godziną 19 na DK 46 doszło do wypadku drogowego. Kierujący Toyotą 70-latek zginął na miejscu.

Zderzenie trzech samochodów na ulicy Przejazdowej

więcej »
Autor: Karol Zawadzki

IMG_0565      24 lipca 2015 roku około godziny 12:15 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendy Miejskiej PSP w Częstochowie odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym na skrzyżowaniu ulic Przejazdowej i Spółdzielczości. Na miejsce zaalarmowano OSP Częstochowa-Gnaszyn oraz zadysponowano zastępy z JRG 2.

Ulatniający się gaz w budynku wielorodzinnym przy ulicy Spółdzielczości

więcej »
Autor: Karol Zawadzki

IMG_0532      22 lipca 2015 roku około godziny 16:20 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendy Miejskiej PSP w Częstochowie odebrał zgłoszenie o ulatniającym się gazie w budynku wielorodzinnym przy ul. Spółdzielczości. Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG CS PSP, JRG 2 oraz służby pomocnicze.

Alarm z monitoringu w M1

więcej »
Autor: Kamil Leszewicz

2a      22 lipca 2015 roku kwadrans przed godziną 15 straż pożarna została zadysponowana do centrum handlowego M1.

Zderzenie Pendolino z samochodem osobowym

więcej »
Autor: Anita Pilarz

5      Dnia 22 lipca 2015 r. około godziny 8:30 na Stanowisko Kierowania Komendy Miejskiej PSP wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu pociągu z samochodem osobowym na przejeździe niestrzeżonym w miejscowości Blachownia przy ul. Częstochowskiej.

90-lecie OSP Częstochowa-Brzeziny Wielkie

więcej »
Autor: Kamil Leszewicz

19a      19 lipca 2015 roku to uroczysty dzień dla okolicznych mieszkańców, a przede wszystkim strażaków należących do jednostki OSP Częstochowa-Brzeziny Wielkie.

Drzewo przewróciło się na samochody zaparkowane przy ul. Lelewela

więcej »
Autor: Leszek Foss

lelewela_01      W sobotę 18 lipca na ul. Lelewela na skutech silnych podmuchów wiatru drzewo przewóciło się na zaparkowane samochody. Na miejsce zostali wezwani strażacy z jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 3 w Częstochowie.