Ostrzeżenia pogodowe

2018-02-22

Podziękowanie za służbę mł. bryg. Zbigniewowi Strugaczowi

Autor: Karol Zawadzki

     19 lutego 2018 roku w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Częstochowie o godzinie 8:00 odbyła się zmiana służby połączona z uroczystym przejściem na emeryturę zastępcy dowódcy tamtejszej jednostki - mł. bryg. Zbigniewa Strugacza.

     Przed garażami JRG 3 pojawili się przedstawiciele Komendy Miejskiej PSP na czele z Komendantem Miejskim - st. bryg. Jarosławem Piotrowskim - oraz dowódcy wraz z zastępcami i strażacy z JRG PSP w Częstochowie, a także grono emerytów częstochowskiego pożarnictwa. Uroczystość poprowadził mł. kpt. Piotr Knysak - Dowódca JRG 3. Po zmianie służby głos zabrał Komendant Miejski PSP w Częstochowie, który podziękował mł. bryg. Zbigniewowi Strugaczowi za lata rzetelnej służby oraz złożył wyrazy szacunku i uznania za wzorową postawę, wysokie poczucie obowiązku i zaangażowanie w służbie. Sam brygadier podziękował za wspólne lata służby i pracy wszystkim strażakom Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych oraz funkcjonariuszom Komendy Miejskiej. 

      Pan Zbigniew rozpoczął służbę w 1994 roku w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, a następnie - po zmianach podziału administracyjnego w 1999 roku - w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Podczas służby w wydziałach KW PSP oraz KM PSP awansował ze stopni podoficerskich przez aspiranckie do oficerskich. Przez kilka lat pełnił rolę Oficera Dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie, skąd jego miły głos pamięta wielu strażaków PSP, ale także i OSP. Ostatnim stanowiskiem jakie obejmował była rola Zastępcy Dowódcy JRG 3. Pełniąc funkcję Oficera Operacyjnego Miasta kierował wieloma działaniami ratowniczo-gaśniczymi, a także był Dowódcą Kompanii nr IV Śląskiej Brygady Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego "Częstochowa 830-11". Po 24 latach służby dnia 20 lutego 2018 roku decyzją Komendanta Głównego PSP - gen. bryg. Leszka Suskiego - mł. bryg. Zbigniew Strugacz przeszedł na emeryturę.

     Oczywiście nie obyło się bez podziękowań ze strony samych strażaków, funkcjonariuszy i gości. Wręczono prezenty oraz wykonano pamiątkowe fotografie.

 

Cała redakcja portalu Częstochowa998 życzy młodszemu brygadierowi Zbigniewowi Strugaczowi przede wszystkim zdrowych, długich, spokojnych i szczęśliwych lat spędzonych na emeryturze oraz pragnie podziękować za kilkuletnią współpracę, a także wyrozumiałość podczas uzyskiwania wyczerpujących informacji nieodzownych do powstawania nowych artykułów! Wszystkiego najlepszego Panie Zbigniewie!

Galeria