Ostrzeżenia pogodowe

2017-08-27

Nie żyje 35-latek przygnieciony wtryskarką

Autor: Karol Zawadzki

      26 sierpnia 2017 roku około godziny 17:00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie odebrał zgłoszenie o przygniecionej przez maszynę osobie na jednej z posesji przy ulicy Strzeleckiej. Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG CS PSP oraz JRG 2.

      Po dojeździe strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do rozpoznania. Okazało się, że mężczyzna został wyciągnięty przez świadków wypadku spod 2,3-tonowej wtryskarki, która przewróciła się na niego. Ratownicy ustabilizowali maszynę oraz przystąpili do reanimacji 35-latka, który nie wykazywał czynności życiowych. Niestety, nie przyniosła ona zamierzonych skutków, a przybyły lekarz zespołu ratownictwa medycznego stwierdził zgon mężczyzny. Na miejsce zadysponowany został Oficer Operacyjny Miasta - st. kpt. Karol Wawszczak z KM PSP w Częstochowie. Dalsze działania strażaków polegały na podniesieniu wtryskarki i przeniesieniu jej w miejsce niestanowiące zagrożenia za pomocą hydraulicznego dźwigu samochodowego z ciężkiego samochodu ratownictwa technicznego z JRG CS PSP.

      Dokładne przyczyny i szczegóły tej tragedii bada policja wraz z prokuraturą. Jak powiedział nam asp. sztab. Kamil Gągała z JRG 2 Częstochowa - do zdarzenia doszło prawdopodobnie w wyniku prowadzenia prac naprawczych maszyny, kiedy stała ona nad ziemią podparta na lewarach. 

 

Siły i Środki:

250[S]21 GBA 2,7/16 Volvo FL 280 - JRG CS PSP

250[S]43 SCRt Scania P380 - JRG CS PSP

352[S]25 GCBA 5/32 MAN TGM 18.340 - JRG 2

352[S]90 SLRr Dacia Duster - JRG 2

Pogotowie Ratunkowe

Policja

Galeria