Ostrzeżenia pogodowe

Wyciek oleju napędowego z ciężarówki na trasie DK1

więcej »

DSCN0321 (Kopiowanie)   W dniu 23 maja 2013 roku około godziny 15:40 doszło do wycieku oleju napędowego z ciężarówki na trasie DK1 w  Częstochowie.

Kurs ratownictwa technicznego

więcej »

a1IMG_0433 (Kopiowanie)       Od dnia 28 kwietnia do 26 maja na Jednostce Ratowniczo Gaśniczej nr. 2 oraz 3 w Częstochowie odbywa się kurs specjalistyczny ratownictwa technicznego dla jednostek OSP. 

Wypadek szybowca na lotnisku w Kościelcu k. Częstochowy! [WIDEO]

więcej »
Autor: Tomasz Matuszczyk

2

          W czwartek, 16 maja 2013 roku, przed godziną 14:00, na lotnisku w Kościelcu k. Częstochowy doszło do wypadku szybowca. Samolot przy starcie obrócił się o 180 stopni i przejechał w ten sposób 70 metrów. Ranny pilot szybowca został opatrzony przez przebywających na miejscu wojskowych sanitariuszy, następnie został przewieziony do szpitala, a miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez strażaków z WSP z Lublińca, którzy zabezpieczali wojskowe ćwiczenia.

Wypadek drogowy na DK 1 (Wikłów)

więcej »

IMG_0647      Przed godziną 14.00 na Drodze Krajowej nr 1 w okolicach stacji Orlen na wysokości miejscowości Wikłów (gmina Kruszyna) zderzyły się dwa samochody osobowe. Na miejsce zadysponowano JRG Radomsko, JRG 2 Częstochowa, a także okoliczne OSP.

Pożar stodoły przy ul.Ludowej

więcej »

Zdjęcie0100

 

      10 maja w piątek w Częstochowie przy ul.Ludowej doszło do pożaru stodoły.

Zdarzenie drogowe na Worcella

więcej »

  DSCF5846_1024x683  Około godziny 13.00 w Częstochowie na ulicy Armii Krajowej - skrzyżowanie z ulicą Worcella doszło do zdarzenia drogowego, które wstrzymało na ponad godzinę ruch tramwajowy w Częstochowie.

Pożar sieci trakcyjnej ul.Orkana

więcej »

2      W dniu 5 maja na ulicy orkana doszło do pożaru sieci trakcyjnej.

 

Wypadek na skrzyżowaniu Armii Krajowej i Worcela

więcej »

   Obraz 056   W czwartek 2. maja o godz. 12:40 doszło do wypadku 4 samochodów osobowych u zbiegu ulicy Worcella a Al. Armii Krajowej.

Pożar suchych traw w miejscowości Lipicze (gmina Kłomnice)

więcej »

IMG_9159-2      Tuż przed godziną dwudziestą drugą dnia 30.04.2013 do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Częstochowie zgłoszony został pożar suchych traw w miejscowości Lipicze. Ze względu na dość silny wiatr zostało zadysponowane 6 zastępów straży pożarnej.

Dzień otwarty szkoły w Złotym Potoku

więcej »
Autor: Leszek Foss

DSC01617      29 kwietnia uczniowie oraz przyszli uczniowie Zespołu Szkół im. W. Szafera w Złotym Potoku uczestniczyli w dniach otwartych szkoły powiązanych z prezentacją nowego kierunku: "Technik Hotelarstwa - elementy ochrony przeciwpożarowej w hotelarstwie".